• Thomas Edison.
  • Petter Higgs.
  • Werner Heisenberg.
  • Albert Einstein.

Archived announcments

ИЗВЕСУВАЊЕ ! (17.06.2021)

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (17.06.2021)

Првиот селекционен натпревар за учество на Меѓународната јуниорска олимпијада по природни науки (12-21.12.2021. Абу Даби, ОАЕ) ќе се одржи на 5 јули 2021 година со почеток од 10 часот на Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Преземи го целото известување и списокот на поканети ученици.

Со почит
ДФРМ, СХТМ, МБД

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (14.06.2021)

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (14.06.2021)

По одржаниот Селекционен натпревар за Меѓународна олимпијада по физика (на 10.06.2021.), ДФРМ има чест да го соопшти тимот кој ќе ја претставува Македонија на овој престижен настан. Тоа се учениците:

1. Мајкл Георгиевски, ученик во втора година при СОУ Добри Даскалов, Кавадарци,
2. Матеј Гелев, ученик во прва година при ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје
3. Јан Стојановски, ученик во прва година при ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје
4. Димитар Џорлев, ученик во четврта година при СОУ „Јане Сандански“ - Струмица
5. Драго Јакимовски, ученик во трета година при СУГС Гимназија „Орце Николов“ - Скопје

ДФРМ им честита на сите ученици за успешниот настап на Селекциониот натпревар.

Со почит ДФРМ

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (17.06.2021)

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (17.06.2021)

Првиот селекционен натпревар за учество на Меѓународната јуниорска олимпијада по природни науки (12-21.12.2021. Абу Даби, ОАЕ) ќе се одржи на 5 јули 2021 година со почеток од 10 часот на Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Преземи го целото известување и списокот на поканети ученици.

Со почит
ДФРМ, СХТМ, МБД

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (14.06.2021)

ИЗВЕСТУВАЊЕ ! (14.06.2021)

По одржаниот Селекционен натпревар за Меѓународна олимпијада по физика (на 10.06.2021.), ДФРМ има чест да го соопшти тимот кој ќе ја претставува Македонија на овој престижен настан. Тоа се учениците:

1. Мајкл Георгиевски, ученик во втора година при СОУ Добри Даскалов, Кавадарци,
2. Матеј Гелев, ученик во прва година при ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје
3. Јан Стојановски, ученик во прва година при ПСУ „Јахја Кемал“ - Скопје
4. Димитар Џорлев, ученик во четврта година при СОУ „Јане Сандански“ - Струмица
5. Драго Јакимовски, ученик во трета година при СУГС Гимназија „Орце Николов“ - Скопје

ДФРМ им честита на сите ученици за успешниот настап на Селекциониот натпревар.

Со почит ДФРМ

More Articles...

Page 2 of 20

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>